Тотнъм удари Ман. Сити с 2:0

Успехът остави разликата между Ливърпул и "гражданите" на 22 точки

Тотнъм удари Ман. Сити с 2:0 | StandartNews.com

Манчестър Сити загуби с 0:2 гостуването си на Тотнъм, в мач от 25-ия кръг на английското футболно първенство и изостана на 22 точки от лидера в класирането Ливърпул. Световният и европейски клубен шампион е със 73 точки, сокато след поражението Сити остава с 51, с две повече от третия Лестър. Капитанът на „гражданите“ Фернандиньо изигра своя мач номер 300 за клуба, а неговият тим контролираше отначало събитията на терена. Тимът на Гуардиола можеше да поведе в 40-ата минута, след като получи дузпа. Агуеро бе повален в наказателното поле от Орие. Първоначално съдията не отсъди нищо, играта продължи, а аржентинецът остана да лежи на терена. Почти две минути по-късно дойде решението на системата за видеоповторения и бе отсъдена дузпа. Гюндоган застана зад топката и стреля, но вратаря Лорис спаси. В 60-ата минута гостите от Манчестър останаха с човек по-малко, след като Зинченко получи втори жълт картон и бе изгонен. Малко след това дебютантът Стивън Бергвайн откри резултата. Той получи топката на границата на наказателното поле я изстреля в мрежата. Холандецът се разписа с първия удар на Тотнъм към вратата на съперника. Осем минути по-късно южнокореецът Сон оформи крайното 2:0.