Паднахме с 1:2 от Хърватия. Наш юнак се "разписа" с червен картон

Голът за България вкара Десподов, а Лука Модрич и Андрей Крамарич отбелязаха за Хърватия

Паднахме с 1:2 от Хърватия. Наш юнак се "разписа" с червен картон | StandartNews.com

България отстъпи с 1:2 на световния вицешампион Хърватия в контролна среща, която се игра в Ал Раян (Катар), предаде БТА.

Голът за България вкара Кирил Десподов, който обаче си изкара и червен картон. Лука Модрич от дузпа и Андрей Крамарич отбелязаха головете за Хърватия, с които съперниците ни взеха мача. Три дни по-рано България отстъпи с 1:2 на домакина на Мондиал 2022 Катар.

Съставите в мача:

Хърватия: Ивица Ивушич, Домагой Вида (46 – Иван Перишич), Миле Шкорич (27 – Марин Понграчич), Дуйе Чалета-Цар, Мислав Оршич, Ловро Майер (72 – Лука Модрич), Никола Моро (46 – Матео Ковачич), Марио Пашалич, Борна Баришич, Никола Влашич (61 – Анте Будимир), Марко Ливая (61 – Андрей Крамарич)

България: Светослав Вуцов, Иван Турицов (68 - Мики Орачев), Петко Христов, Андреа Христов, Едисон Йорданов, Тодор Неделев (83 – Борислав Цонев), Ивайло Чочев (61 – Георги Костадинов), Кристиан Малинов (83 – Доминик Янков), Радослав Кирилов (61 – Георги Йомов), Мартин Минчев (46 – Атанас Илиев), Кирил Десподов

В 11-ата минута Светослав Вуцов трябваше да се намесва за първи път по-сериозно. Ловро Майер преодоля пространство и центрира към другия фланг, където Борна Баришич получи и стреля без забавяне. Вуцов спаси, топката се  отклони в гредата и излезе в ъглов удар. Минута по-късно Едисон Йорданов трябваше на шпагат да спира опасен изстрел на Мислав Оршич.

Българският отбор не беше в глуха защита от първите минути на мача, имаше две добри атаки чрез Десподов и Мартин Минчев. В 16-ата минута вратарят на хърватите изби центриране от дясно. Топката попадна в Тодор Неделев, който получи и голямо пространство на левия крак, но стреля крайно неточно. Две минути по-късно последва нов бомбен изстрел на Никола Моро, който Вуцов пак изби.

България изпусна страхотно положение в 24-ата минута, когато атака между Неделев, Десподов беше продължена към Радослав Кирилов. Крилото на белите влезе в наказателното поле и стреля мощно, но вратарят Ивушич беше излязъл предвидливо и спаси вратата си. Минута по-късно отново Едисон Йорданов центрира, Ивайло Чочев свали топката с глава към Минчев, но младият нападател стреля високо над гредата.

Десетина минути преди края хърватите имаха две добри възможности чрез Оршич и Моро, но българският вратар отново се справи на ниво.

Иван Перишич влезе и веднага си създаде едно положение, след като елиминира Малинов и стреля мощно, но топката мина на сантиметри до гредата.

В 59-ата минута Мислав Оршич изпълни свободен удар, който Ковачич спечели, той майсторски стреля от трийсетина метра, а изстрелът срещна гредата до падналия вече Вуцов.

Минута по-късно обаче хърватите останаха с 10 души, след като Чалета-Цар беше изгонен с втори жълт срещу Кирил Десподов. Пет минути по-късно Мислав Оршич извади жълт картон на Десподов, но българският нападател откри резултата в 69-ата минута. Едисон Йорданов отне топката, подаде на Атанас Илиев, който хвърли бързо подаване на Десподов. Крилото на Лудогорец надбяга защитник на Хърватия и сам срещу вратаря откри резултата. В мига на радостта Десподов си свали фланелката и реферът от Катар му извади втори жълт картон, за да го отстрани от игра.

Малко по-късно на терена се появи Лука Модрич, който изравни резултата в 76-ата минута от дузпа. Тя беше отсъдена заради нарушение на Кристиян Малинов срещу Крамарич. А обратът дойде в 80-ата минута с втория гол, дело на Крамарич. Той влезе в наказателното поле, елиминира последователно стоящите далече от него Мики Орачев и Андреа Христов и с десния крак по диагонала прати топката в мрежата – 2:1.

B 88-ата минута нашите изпуснаха невероятна възможност да изравнят резултата, след като Борислав Цонев, Доминик Янков и Атанас Илиев останаха сами срещу един хърватски защитник и вратаря. Топката беше в Цонев, той подаде на Доминик Янков, който обаче прегоря и подари топката на хърватите.

В добавеното време пред Янков се откри още една възможност след пас на Андреа Христов, но топката мина в аут. Преди това пък Крамарич пробва вниманието на Вуцов, който уверено улови.