Олимпиакос удари Арсенал в Лондон

Гръцкият тим спечели с 2:1 и продължава напред в турнира

Олимпиакос удари Арсенал в Лондон | StandartNews.com

Гръцкият Олимпиакос сътвори най-голямата изненада в реваншите от 1/16-финалите на Лига Европа. Гръцкият колос елиминира лондончани след инфарктно 2:1 в Лондон и общ резултат 2:2. Поради повечето голове на чужд терен, гостите продължават към 1/8-финалите.

Сисе даде преднина на гостите в 53-ата минута, а домакините не успяха да реагират в редовното време и по този начин мачът влезе в продължения. В 113-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг отбеляза така важния изравнителен гол, който щеше да е достатъчен на "артилеристите", но в последната минута на второто продължение Юсуф Ел Араби прати "непобедимите" от 2004 година в нокаут.

Резултати от реваншите в Лига Европа по футбол:

СТАНБУЛ БАШАКШЕХИР (ТУРЦИЯ) - Спортинг Лисабон (Португалия) - 4:1 след продължение, 3:1 в редовното време (1:3 в първия мач)
БАЗЕЛ (ШВЕЙЦАРИЯ) - АПОЕЛ Никозия (Кипър) 1:0 (3:0)
Еспаньол (Испания) - УУЛВЪРХЕМПТЪН (АНГЛИЯ) 3:2 (0:4)
Порто (Португалия) - БАЙЕР ЛЕВЕРКУЗЕН (ГЕРМАНИЯ) 1:3 (1:2)
Гент (Белгия) - РОМА (ИТАЛИЯ) 1:1 (0:1)
ЛАСК ЛИНЦ (АВСТРИЯ) - АЗ Алкмаар (Холандия) 2:0 (1:1)
Малмьо (Швеция) - ВОЛФСБУРГ (ГЕРМАНИЯ) 0:3 (1:2)
Аякс (Холандия) - ХЕТАФЕ (ИСПАНИЯ) 2:1 (0:2)
Арсенал (Англия) - ОЛИМПИАКОС (ГЪРЦИЯ) 1:2 след продължение, 0:1 в редовното време (1:0)
Бенфика (Португалия) - ШАХТЬОР ДОНЕЦК (УКРАЙНА) 3:3 (1:2)
Селтик (Шотландия) - КОПЕНХАГЕН (ДАНИЯ) 1:3 (1:1)
ИНТЕР МИЛАНО (ИТАЛИЯ) - Лудогорец Разград (България) 2:1 (2:0)
МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД (АНГЛИЯ) - Брюж (Белгия) 5:0 (1:1)
СЕВИЛЯ (ИСПАНИЯ) - ЧФР Клуж (Румъния) 0:0 (1:1)