Нов триумф за Григор в Австралия! Двама плачат след загубата

Утре Григор има мач на сингъл

Нов триумф за Григор в Австралия! Двама плачат след загубата | StandartNews.com

Най-добрият български тенисист Григор Димитров записа третата си победа в последните дни в Бризбeйн. Българинът и Себастиан Корда се класираха за четвъртфиналите в турнира на двойки след успех с 4:6, 6:3, 10-3 над поставените под номер 6 Хари Хелиовара (Финландия) и Джон Пиърс (Австралия).

Григор и синът на чешката легенда Петер Корда подчиниха за малко повече от час едни от основните фаворити за титлата. Както и срещу индиеца Срирам Баладжи и румънеца Влад Корня в първия кръг, така и сега българо-американският тандем се наложи след обрат.

Хелиовара и Пиърс спечелиха първия сет след пробив в откриващия гейм. Българо-американският дует взе подаването им за 3:1 във втората част, след което при 5:3 отрази два брейкбола, а при 40-40 взе и решителната точка. В тайбрека Григор и Корда-младши бяха убедителни, надделявайки с 10-3 и поздравявайки се с победата.

На четвъртфиналите ги очаква среща с номер 2 в турнира Лойд Гласпул и Жан-Жулиен Рожер.

Утре Григор има мач на сингъл. Във втория кръг в Бризбейн хасковлията ще играе с германеца Даниел Алтмайер, победил участващия като "щастлив губещ" представител на домакините Ли Ту със 7:6 (5), 7:6 (4). Началният час все още не е обявен.