Ливърпул разсипа чехи в Лига Европа. Чудо в Леверкузен! /РЕЗУЛТАТИ/

Вкараха им 11 гола в двата мача

Ливърпул разсипа чехи в Лига Европа. Чудо в Леверкузен! /РЕЗУЛТАТИ/ | StandartNews.com

Ливърпул разгроми Спарта Прага с 6:1 и е на 1/4 финал в Лига Европа.

В първата среща  в Прага преди седмица червените разбиха чехите с 5:1 и направиха общия резултат 11:2! това е една от най-големите разлики въобще в мачове от европейските клубни турнири.

Нещо повече - в 14-та минута червените вече водеха с 4:0...

Головете за Ливърпул вкараха Нунес, Кларк, Салах, Гакпо-2 и Собослай, а за Спарта се разписа Бирманчевич.

Уест Хам пък разби Фрайбург с 5:0 и също си гарантира място на четвъртфиналите в турнира.

Бенфика надделя с минималното 1:0 като гост на Рейнджърс в Шотландия и също се класира за четвъртфиналите, след като двата тима бяха завършили наравно 2:2 преди седмица.

Милан, който спечели и първата среща, затвърди превъзходството си и надделя с 3:1 и като гост над Славия (Прага).

Истинска драма с чудото на Европа тази пролет Байер Леверкузен! След като губеха с 0:2 от Карабах, момчетата на Чаби Алонсо стигнаха до пълен обрат - 3:2 и класиране на 1/4 финалите. Немският тим все още няма никаква загуба през целия сезон във всички турнири!