Левски Лукойл започна с успех серията към финала

"Сините" биха в София Рилски спортист

Левски Лукойл започна с успех серията към финала | StandartNews.com

Баскетболистите на шампиона Левски Лукойл победиха Рилски спортист с 83:74 и поведе с 1:0 в полуфиналния плейоф в Национална баскетболна лига. Отборът на Константин Папазов изигра силна трета част, в която реши изхода от първия мач в серията. Двубоят започна с минута мълчание в памет на Красимира Гогова, а до почивката Левски Лукойл имаше точка аванс - 42:41. Домакините стартираха с девет безответни точки в третата четвърт и дръпнаха в резултата, като запазиха аванса си до края. Калоян Иванов се отличи с дабъл-дабъл за Левски Лукойл - 15 точки и 14 борби, а Патрик Рембърт бе най-резултатен за победителите с 18 точки. За гостите от Самоков Юджийн Харис записа 16 точки, а Мирослав Васов добави 11. Вторият мач от серията е на 9 май отново в София.