Кирил Николов печели „Високата обиколка на Витоша”

Кирил Николов печели „Високата обиколка на Витоша” | StandartNews.com

София. Състезателят на клуб „Вариант 5" (Търговище) Кирил Николов спечели убедително първото издание на екстремната надпревара „Salomon Vitosha Trail." Състезанието, което също се нарича и "Високата обиколка на Витоша" се проведе днес, като старта и финала бяха пред хижа „Алеко".

Николов, който е и шампион на България по планинско бягане и победител от Маратон София 2012 бе най-бърз по трасето с дължина 26,7 км и денивелация 1280 м. При жените в същата дистанция победата е за Христина Козарева клуб „Узана" (Габрово). В по-късата дистанция - 12 км с денивелация 590 м пръв при мъжете е Иван Сираков клуб „Вариант 5" (Търговище), а при жените победи Теодора Малчева клуб „А.Логистик" (София). Участие в първото по рода си планинско състезание „Salomon Vitosha Trail" взеха 135 атлети от България и чужбина. Наградният фонд на състезанието бе 3000 лв.