И Лига Европа с шанс за английски финал

Арсенал и Челси са най-близо

И Лига Европа с шанс за английски финал | StandartNews.com

Тази вечер от 22:00 часа (б.в.) са полуфиналните срещи реванш в турнира Лига Европа по футбол. Челси приема Айнтрахт (Франкфурт) след 1:1 в първия мач, а в Испания Валенсия е домакин на Арсенал след загуба с 1:3 в Лондон.

Ако двата лондонски отбора се класират за финала в Баку, за първи път в историята на евротурнирите тимове от един град ще спорят за трофея. Изцяло английски финал е имало в бившата Купа на УЕФА през 1972 година, когато Тотнъм взема трофея след 2:1 и 1:1 с Уулвърхемптън.

Освен това и в двата турнира ще има изцяло английски финали, след като в Шампионската лига мачът за титлата е между Ливърпул и Тотнъм. През 2008 година отонов два отбора от Острова спориха за титлата. В Москва Манчестър Юнайтед победи Челси след дузпи.

До момента не е имало финали и в двата турнира от отбори от една страна.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Тагове:
Коментирай