Григор изпусна 2 мачбола и победата в Ченду

Александър Бублик обърна българина с 2:1 сета

Григор изпусна 2 мачбола и победата в Ченду | StandartNews.com

Григор Димитров допусна драматична загуба на четвъртфиналите в турнира от сериите ATP 250 в Ченду (Кит). Българинът отстъпи със 7:5, 6:7(9), 6:7(3) пред играещия за Казахстан 198-сантиметров руснак Александър Бублик. Димитров определено има за какво да съжалява, тъй като до средата на втория сет изглеждаше като играчът, който доминира мача. Бублик обаче стигна до тайбрек във втория сет, в който спаси два мачбола при свой сервис и в крайна сметка го измъкна драматично с 11:9 точки. Така Григор не успя да изравни постижението си от 2016-та година, когато при първото си и досега единствето участие в Чънду стигна до полуфиналите. Там този сезон ще играе Александър Бублик, а негов съперник ще бъде Лойд Харис или Жоао Соуса. Четвъртият поставен в схемата Димитров се присъедини към компанията на първите трима поставени - Джон Иснър, Феликс Оже-Алиасим и Беноа Пер, които отпаднаха още във втори кръг.  След турнира в Чънду българинът има 17 победи и 17 загуби от началото на сезона.