Голям Ливърпул мачка и стои на върха с 10 контузени

Ревящият Анфийлд също помогна за обрата срещу Лутън

Голям Ливърпул мачка и стои на върха с 10 контузени | StandartNews.com

Пред 61 000  ревящи фенове Ливърпул победи Лутън с 4:1 на "Анфийлд" в двубой от 26-ия кръг на Премиър лийг.

Който бе изтеглен напред заради факта, че в края на седмицата мърсисайдци излизат срещу Челси на "Уембли" във финала за "Карабао Къп".

Червените са с 10 контузени играчи, което създаде много напрежение през първото полувреме, особено при резултат 0:1 на почивката.

Чиедози Огбене откри резултата в 12-ата минута. Вирджил Ван Дайк изравни в 56-ата, а Коди Гакпо направи пълен обрат само две минути след това. Луис Диас направи 3:1 в 71-вата.

През втората част, дори и с на практика резервния отбор, Ливърпул показа марковия си футбол при Юрген Клоп и направо смачка гостите.

Десертът за 4:1 бе великолепният гол на Харви Елиът в 89-та минута.

Това бе психиката и реакцията на големия клуб!

Още повече, че мачът бе изключително важен в трудната битка за шампионската титла и в отсъствието на куп играчи от световна класа.

А неадекватните съдии дадоха 8 минути продължения при такъв развой на срещата...

Така Ливърпул дръпна на върха с 4 точки пред Манчестър Сити е с 5 пред Арсенал преди мачовете от кръга през уикенда.