Джокович загуби сет, но е на осминафинал (ВИДЕО)

Осветление раздразни Новак в Мелбърн

Джокович загуби сет, но е на осминафинал (ВИДЕО) | StandartNews.com

Новак Джокович загуби първи сет на Аустрелиън Оупън, но елиминира Денис Шаповалов и се класира за четвъртия кръг на турнира от Големия шлем. Сърбинът спечели мача срещу 19-годишния канадец с 6:3, 6:4, 4:6, 6:0 за два часа и 22 минути игра. Ноле имаше категорично превъзходство в първите два сета и напълно контролираше играта. Подобна бе ситуацията и в третия сет, в който Джокович водеше с 4:2 с пробив, но сбърка два пъти на своя сервис и загуби тази част. Това, което разконцетрира Ноле, бе осветлението, което бе вклчено на централния корт "Род Лейвър Арена". Причината за това, бяха телевизионните камери, които излъчват мача. "Е, дано поне хората вкъщи да са виждали топката", заяви с усмивка на Джокович след мача. В четвъртия сет световният номер заигра отново на много високо ниво и не даде нито един гейм на опонента си.

ВИДЕО ОТ МАЧА ТУК

Това бе първа среща между 31-годишния сърбин и 12 години по-младия от него канадец, който е 27-и в света. За място в 1/4 финалите Джокович ще спори с руснака Даниил Медведев, който отстрани белгиеца Давид Гофен с 6:2, 7:6, 6:3. Медведев е на 22 години и е 19-и в света. Новак Джокович не загуби нито един сет в първите си срещи в Мелбърн с Мичъл Крюгер и Жо-Вилфред Цонга. С днешната си победа сърбинът си гарантира, че ще остане на върха след Откритото първенство на Австралия, без значение от следващите резултати.