Клуж разочарова ЦСКА в София

Червените загубиха срещата с 0:2.

Клуж разочарова ЦСКА в София | StandartNews.com

ЦСКА бе свален на земята в първия си мач от групите на Лига Европа, след еуфорията от двубоя с Базел.

Червените загубиха от румънския шампион Клуж с 0:2 на "Васил Левски". Очакванията за този мач бяха други.

13 000 зрители на "Васил Левски" мощно подкрепяха "червените".

Срещата започна добре за черевните, които в 3-ата минута организираха добра атака отляво. Топката стигна до Йомов, който нахлу в наказателното поле отляво и стреля опасно, но Балградеан изби.

В 7-ата минута Соу се възползва от слабо връщане към вратаря на Клуж, отне топката и шутира от малък ъгъл, но Балградеан спаси.

В 35-ата минута румънците пратиха топката в мрежата на Бусато след удар от 20 метра, но попадението не бе зачетено, тъй като преди това футболист на Клуж бе фаулирал Матей при борба във въздуха и реферът отсъди нарушение.

През втората част обаче гостите придобиха самочувствие, докато българите неообяснимо намалиха темпото.

В 52-та минута Рондон откри резултата с удар с глава. Нямаше сериозна реакция от страна на ЦСКА, като пасивното поведение на червените на терена продължи.

В 73-та минута спорна дузпа бе превърната в гол и Клуж поведе с 2:0. влезлите като смени Кейта, Енрике и Ахмедов не допринасяха за нищо сериозно в атаката на ЦСКА.

А и гостите бяха компактни в защита и вече доста по-спокойни, отколкото в първите минути на мача.

До края за съжаление не се случи нищо и ЦСКА започна с поражение участието с в Лига Европа.