Чудото не стана! Лудогорец отпадна от Лига Европа

Шампионите отстъпиха на Рома с 1:3

Чудото не стана! Лудогорец отпадна от Лига Европа | StandartNews.com

Лудогорец излезе в историческо гостуване на Рома в Лига Европа, но не успя да направи чудото. Победа или равен щеше да ги класира напред в турнира за сметка на именития им италиански опонент.

Изненада обаче не се получи. Рома спечели мача с 3:1, въпреки, че българският шампион поведе в резултата.

В 42-та минута Рик Джонатан се впусна в самостоятелна акция, напредна и отправи мощен снаряд от границата на наказателното поле. Топката летеше безмилостно към десния ъгъл и не остави шансове на Руи Патрисио.

Рома изравни от дузпа в 56-та минута, когато Лоренцо Пелегрини бе точен от бялата точка!

Последрва и нова дуцзпа за римляните, като Лоренцо Пелегрини отново бе безпощаден - 2:1.

В 85-та минута Николо Дзаниоло сложи точка на спора! Футболистът преодоля трима защитници на Лудогорец с чудесни финтове. Той излезе сам срещу Падт и го преодоля технично за 3:1.

В края Оливие Вердон получи директен червен картон за грубо нарушение.

Все пак европейската приказка за Лудогорец продължава, защото с третото си място в групата, тимът отива в Лигата на конференциите.