Борусия е на финал на Шампионската Лига

Германците устояха на Реал

Борусия е на финал на Шампионската Лига | StandartNews.com

Mадрид. Борусия Дортмунд загуби от Реал (Мадрид) с 0:2 в полуфинала реванш, но се класира на финала на турнира Шампионска лига, след като спечели с 4:1 първия мач.

Роналдо успя да удари гредата в началото на второто полувреме, а Гундоган и Ди Мариа пропуснаха още шансове за Реал.

За Реал, Кака смени Фабио Контрейо, а Бензема – Игуейн. Малко по-късно Сами Кхедира зае мястото на Шави Алонсо.

В 60-тата минута Юзил направи прекрасен пас към Роналдо, който подаде на Ди Мариа, но усилията им останаха напразни.

Две минути по-кьсно Левендовски пропусна да отбележи от наказателното поле.

Реал протестираха за дузпа, след като Мац Хюмелс спря волето на Роналдо, но съдията Хауърд Уеб беше непреклонен.

Бензема отбеляза за Реал в 92-та минута, последвано от още едно попадение на Сержио Рамос шест минути по-кьсно.

Борусия направиха две тактически смени, а четвъртият съдия беше толкова погълнат от спектакъла, че забрави да обяви колко е продължението на полувремето.

В последните минути, водени от Сержио Рамос, Реал се опитаха да достигнат заветния трети гол, но даже усилията на Роналдо, който падна за дузпа в последната минута, не се оказаха достатъчни.

Борусия се класира за финала на Шампионската лига на 25-и май на стадион Уембли. Отборът се класира за втори път в своята история на финал в турнира.