Барселона би Валенсия след супергол на Адриано

Барселона би Валенсия след супергол на Адриано | StandartNews.com

Барселона. Барселона запази стопроцентовия си актив през новия сезон в Примера дивисион след трета поредна победа в първенството - този път с 1:0 срещу Валенсия. Успеха на каталунците в дербито с "прилепите" донесе бразилецът Адриано с много красиво попадение в средата на първото полувреме, предаде бТВ.

Двубоят започна с поделено надмощие, но Барса постепенно натисна и на няколко пъти домакините пробваха рефлексите на вратаря Диего Алвеш. Неговият сънародник при каталунците - Дани Алвеш, както и Педро пробваха да открият резултата, но безуспешно.

В 19-ата минута на срещата пък Дани Алвеш центрира отлично отдясно, сложи топката на главата Лео Меси, който стреля от 8-9 метра, но Диего Алвеш с много добър рефлекс успя да избие.

Четири по-късно обаче "Камп Ноу" бе на крака след страхотен гол на Адриано - бразилецът получи топката отляво след изпълнение на ъглов удар, напредна по диагонала и с мощен удар прониза вратата точно до сглобката между дясната и напречната греда - 1:0 за "блаугранас".

Футболистите на Барса се разиграха и в 26-ата минута Фабрегас бе изведен сам срещу Диего Алвеш, копна топката край вратаря, но тя рикошира в лявата греда и излезе в аут.

Гостите пробваха да стигнат до изравняване, но рядко успяваха да погледнат към вратата на Валдес.

От своя страна домакините изпуснаха още няколко добри възможности да удвоят аванса си.

В началото на второто полувреме пък изравнителен гол на Валенсия бе отменен заради спорна засада на Виктор Руис, като решението на рефера Мигел Перес Ласа бе оспорвано бурно от футболистите и треньорския щаб на гостите.

Барселона - Валенсия 1:0
1:0 Адриано (23)
Барселона: Валдес, Дани Алвеш (46-Жорди Алба), Адриано Корея, Пике, Машчерано, Фабрегас (64-Иниеста), Шави, Сонг, Меси, Санчес, Педро

Валенсия: Диего Алвеш, Рами, Жоао Перейра, Сисоко, Виктор Руис, Албелда (77-Гаго), Гуардадо (77-Хонатан Виера), Коста, Фегули (82-Валдес), Солдадо, Жонас