Арда надви Витоша под дъжда

Тимът от Кърджали вече е пети

Арда надви Витоша под дъжда | StandartNews.com

Новакът в efbet Лига Арда победи с 2:0 Витоша (Бистрица) в първи мач от 17-ия кръг на елитната ни лига. Тимът от Кърджали успя да се възползва от малкото ситуации на тежкия терен на стадион “Локомотив” в Пловдив. Срещата се игра под непрестанен дъжд, което затрудни максимално двата тима. Все пак символичните домакини успяха да се доберат до успеха с две попадения на Раодслав Василев. Нападателят се разписа по веднъж във всяко полувреме. Резултатът бе открит от домакините в 23-ата минута. Тогава при едно центриране от корнер на Иван Коконов Радослав Василев засече топката с глава във вратата на Християн Василиев. В началото на втората част преднината на Арда вече беше два гола. Александър Георгиев бе изведен зад защитата и след като видя нахлуващия Василев, му подаде на празна врата. Нападателят нямаше как да сбърка - 2:0. Победата изведе Арда на пето място в класирането с 25 т, а Витоша е на последната позиция с 4.