10 от Левски надвиха Славия, черната серия на "белите" продължава

"Сините" остават на 3-ата позиция в класирането с актив от 22 точки

10 от Левски надвиха Славия, черната серия на "белите" продължава | StandartNews.com

Левски победи Славия с 2:0 в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Роналдо и Уелтон отбелязаха головете за победителите, които играха с човек по-малко над 55 минути, предаде БНТ.

През първата част възпитаниците на Николай Костов останаха с човек по-малко на терена. Асими Фадига бе изгонен с директен червен картон след шпагат в краката на Иван Минчев.

Капитанът на "белите" Галин Иванов изпрати топката в противниковата мрежа, но попадението му бе отменено поради засада.

Гостите обаче продължиха да атакуват и заслужено откриха резултата в 34-ата минута. Дарлан изведе сънародника си Роналдо сам срещу Светослав Вуцов. Нападателят стреля от движение за 1:0. "Сините" поведоха в резултата с единствения точен удар през първото полувреме.

След почивката футболистите в синьо удвоиха аванса си след скоростна контраатака. Уелтон осъществи впечатляващ пробив, който завърши с изстрел по земя в далечния ъгъл.

Играчите на Иван Колев така и не се възползваха от численото си предимство, за да стигнат до гол.

Така Левски записа шести пореден мач без поражение и с 22 точки се утвърди на третото място.

Славия пък допусна седма поредна загуба и девети последователни мач без успех, като все още няма спечелена точка в четири домакинства от началото на сезона.