"Старата госпожа" доживя финал на Шампионска лига

"Старата госпожа" доживя финал на Шампионска лига | StandartNews.com

"Ювентус" се класира за финала на Шампионска лига, след като снощи завърши при резултат 1:1 срещу "Реал Мадрид" в реванша от полуфиналите. И след победата с 2:1 у дома, продължава напред с общ резултат 3:2.

Финалът ще бъде на 6 юни в Берлин. "Старата госпожа" за последно е била на такъв през 2003-та година. От друга страна испанците загубиха шанса за порения трофей.

Играчите на "Реал Мадрид" се представиха добре само през първото полувреме, докато във второто определено доминираше "Ювентус".

Кристиано Роналдо бе точен в 23-ата минута след добре изпълнена дузпа. По този начин португалският национал изравни рекорда на Меси по брой отбелязани голове в турнира. двамата имат по 77.

57-ата минута "Реал" направиха първата си по-сериозна грешка, от която се възползва Аларо Мората и така класира "Юве" на финал.

Гарет Бейл допусна доста сериозни пропуски пред вратата на "Ювентус", а нападението на испанците през второто полувреме определено се провали.

За последно "Ювентус" е печелил Шампионската лига през 1996-та година.