Надежда! Лео Меси изкара Аржентина от ада

Ключова победа на гаучосите в дербито с Мексико

Надежда! Лео Меси изкара Аржентина от ада | StandartNews.com

Аржентина възкръсна от ада! Поставеният под огромно напрежение южноамерикански гранд победи Мексико в свирепо дерби с 2:0 и запази големи шансове за класиране напред на Мондиала.

Много напрежение, нерви, битка и грубости през първото полувреме. Напрегнатите аржентинци срещнаха много организиран съперник, който влезе в мача и с голямо желание за битка.

При тази ситкуация на терена логично нямаше много положения пред двете врати. Типично напрегнато южноамериканско дерби.

В 44-та минута - прекрасно изпълнение на Алексис Вега от пряк свободен удар! Емилиано Мартинес обаче беше подготвен за параболата на топката и спаси атрактивно.

Това бе всичко за първата част.

Аржентина опита натиск през второто полувреме.Но срещна същата стена от страна на мексиканците.

Но! На сцената излезе Лионел Меси! В момент на безизходица за аржентинците прецизен удар на суперзвездата прати топката зад Очоа - 1:0. Небето на надеждата за "гаучосите" се разтвори!

Мексиканците сега трябваше да обърнат схемата на игра и да търсят атаката. Това обаче не се получаваше особено успешно.

Вместо това - 2:0! Енцо Фернандес донесе спокойствието на Аржентина с чудесен удар. В крайна сметка - логично.

Вече нямаше съмнение, че "гаучосите" ще се измъкнат от ада след неочакваната загуба от Саудитска Арабия.

И запазват шансовете за класиране в последния кръг

Това са законите на всяко световно първенство, в което най-важният мач е следващият.