Дузпи пратиха Хърватия на четвъртфинал в Катар

В герой за "шахматистите" се превърна Ливакович

Дузпи пратиха Хърватия на четвъртфинал в Катар | StandartNews.com

Хърватия тресна с 4:2 Япония след изпълнение на дузпи и се класира за 1/4 финал на Мондиал 2022.

Редовното време и продълженията завършиха при 1:1, а при дузпите хърватите показаха по-здрави нерви и са в следващата фаза на Световното.

В герой за "шахматистите" се превърна Ливакович, който хвана 3 от 4 наказателни удара на японците.

Японците изненадващо започнаха агресивно срещата и притискаха здраво хърватите пред наказателното им поле. В 3-ата минута Танигучи се извиси и стреля с глава, но топката излезе в аут.

Това положение стресна хърватите и те изнесоха играта в по-предни позиции. В 8-ата минута Томиясу сгреши нелепо в защита и подари топката на Перишич, който стреля от малък ъгъл, но Гонда показа класа и спаси азиатците от сигурен гол.

Последва шанс за Япония, но Маеда и Камада не се възползваха от прострелно центриране на Ито. В следващите минути европейците изцяло взеха инициативата, но така и не стигаха до сериозни голови положения.