Дойде Мондиалът на Меси! Аржентина е на финал

Очаквано хърватите нямаха сили за нов подвиг

Дойде Мондиалът на Меси! Аржентина е на финал | StandartNews.com

Логиката на футбола! След сензацията, която направи срещу фаворита Бразилия, застарелият тим на Хърватия нямаше сили за втори подвиг.

На полуфинала хърватите бяха отнесени от набралия страхотна скорост тим на Аржентина - 3:0.

Напълно очаквано, Футболът не може всеки ден да е шантава игра. От тази ситуация жертвата беше Бразилия, а големият печеливш - Аржентина.

А светът бе лишен от изключителното зрелище между двата южноамерикански гранда на полуфинал...

В 32-та минута - ДУЗПА ЗА АРЖЕНТИНА! Хулиан Алварес беше съборен от Ливакович в наказателното поле и съдията посочи бялата точка!

Лионел Меси е точен! Безапелоционен удар в горния десен ъгъл на вратата и 1:0 за "албиселесте"!

Пет минути по-късно - 2:0!! Хулиан Алварес!

Нападателят пое топката пред вратата на Аржентина и пробяга почти целия терен през центъра. След поредица от щастливи рикошети топката остана в краката му и аржентинецът от упор прати кълбото за втори път в мрежата на хърватите.

В този момент сякаш нещата с единия финалист на световното първенство  изглеждаха решени.

Аржентина беше много близо до трети гол в 42-ата минута, когато след корнер Родриго де Пол нанесе удар с глава, но Ливакович се прояви с решителна намеса и опази мрежата си от трето попадение.

В 58-та минута - Шанс за Меси! Аржентинците откраднаха топката и организираха бърза контраатака, при която Меси се оказа очи в очи с Ливакович, но ъгълът беше малък и вратарят спаси.

Нямаше и помен от играта на хърватите срещу Бразилия преди няколко дни. Това беше и логично, и очаквано.

В 69-та минута вече стана окончателно ясно, че най-после, това е световното първенство на Меси!

С впечатляващ рейд по крилото той даде топката на сензационно представящия се Хулиан Алварес, който отново наказа хърватите - 3:0! Мачът вече се доиграваше.

Така Аржентина очаква своя съперник в мача за титлата.