Четвъртък,

САЩ би Бразилия във финала на Световната лига

От: Failed to load user -
4344

Флоренция. Волейболистите на САЩ спечелиха Световната лига, след като на финала във Флоренция надиграха Бразилия с 3:1 (31:29, 21:25, 25:20, 25:23.). Това е втора титла за американците в турнира след успеха през 2008 г.

Тази година американците бяха в предварителната група бяха с тима на България, припомнят от пресцентъра на БФ Волейбол.

Бразилците остават най-успешният отбор в Световната лига с 14 класирания на финал, като имат 9 златни, 5 сребърни и 4 бронзови медала.

В мача за третото място Италия срази Иран с 3:0 (22, 18, 22) пред 9000 зрители в зала „Нелсън Мандела Форум". Въпреки, че останаха без медал, иранските волейболисти влязоха в историята като първия азиатски отбор, класирал се за финалната четворка на турнира.