Пореден неуспех за родния волейбол

Пореден неуспех за родния волейбол | StandartNews.com

София. България завърши с 11 загуби участието си в Световната лига по волейбол. Снощи националният ни отбор загуби от Русия с 0:3 (14:25, 17:25, 15:25) гейма в последния мач от група В. По този начин лъвовете Така Лъвовете заеха последно място с 4 точки в актива си.

Възпитаниците на Найден Найденов започнаха лошо срещата и загубиха първия гейм с 14:25. През втората част обаче националите се амбицираха и спечелиха цели 19 точки.

Русия обаче доминираше по време на третата част и я взе с 25:15.

Най-резултатен за лъвовете бе Цветан Соколов, който отбеляза 9 точки. За Русия Денис Бирюков добави 13.

Националният отбор по волейбол на Русия ще участва на финалите в Световната лига във Флоренция.

В другата група Бразилия разгроми с 3:1 като гост на Италия и се класира на финалите за сметка на Полша.