Любопитно

Ученичка потроши учителка (обновена)

Ученичка потроши учителка (обновена)

Котел. 57-годишна учителка е със счупен крак, след като бе блъсната от 13-годишна ученичка в час по български. Детелина Семова е настанена в областната болница на Сливен, където ще бъде оперирана.

Инцидентът е станал около 13,10 часа на 4 февруари в училището в балканското село Градец, община Котел. Между ученичкатае и учителката е имало конфликт малко по-рано през деня. Момичето е блъснало преподавателката си, която при падане на земята е получила фрактура на лява бедрена кост.

"Станало е в час по български при 6 "а" клас. Колежката Семова е отворила прозореца при влизането си в час. 15 минути по-късно ученичката безпричинно отива до прозореца и казва, че там ще пише. Момичето е било помолено нееднократно от колежката да се върне на мястото си, но отказва", разказа пред агенция Стандарт Нюз директорката на училището Мария Раева. Според нея учителката е дръпнала момичето съвсем леко, късайки без да иска синджирче. Ядосаното момиче тръгнало да минава покрай нея, но я бутнало. "Счупеният крак на учителката бе установен при преглед от д-р Хараламова в село Градец. Веднага извикахме Бърза помощ и колежката бе транспортирана в Сливен", каза Мария Радева.

Днес в училището е свикан извънреден педагогически съвет. "Ще направя предложение за наказание на ученичката и с нея ще работи психолог. Вече извикахме родителите й и говорихме с тях", каза още директорката.

Училището в село Градец е на общинско подчинение към Котел. До днес на обяд информация за инцидента не бе дадена в регионалния инспекторат по образование в Сливен.

Коментирай