27-годишен мъж от София оцеля в зрелищна катастрофа в прохода Предела, но часове по-късно скочи от 6-ия етаж на МБАЛ-Разлог и издъхна в линейката на път за болницата в Благоевград. Мартин Г. катастрофирал с лек автомобил „Опел Корса" на ляв завой в посока Банско в неделя към 13,30 часа. Колата изхвърчала от шосето, счупила паметната плоча на загиналия на 16 ноември 2002 г. в ПТП гард на НСО – Пламен Бачев, ударила се в скала, преобърнала се и паднала на гумите си. Водачът, който пътувал сам, успял да се измъкне през задното стъкло на возилото. Той бил транспортиран и настанен за лечение в МБАЛ-Разлог.
При прегледа било установено, че е със счупени ръка и крак, както и с комоцио. Четирима младежи от столицата станали свидетели на пътния инцидент. Според тях нямало никаква причина за липунга на опела, шофиран от Мартин, в момента на пътния инцидент не е имало други коли, нито пък нещо друго, което да накара шофьора да излети като торпедо с колата си извън шосето.
Младият мъж бил настанен за лечение в хирургичното отделение на болницата в Разлог. При него дошла и майка му. Раненият шофьор хапнал, после излязъл с помощта на майка си от стаята на терасата. „Трагедията е станала към 17,30 часа. С нищо не показал, че смята да сложи край на живота си. Изведнъж обаче блъснал майка си и полетял надолу от 6-ия етаж", разказаха медици. Веднага тежко раненият мъж, който имал черепно-мозъчна травма, е качен на линейка и транспортиран за МБАЛ-Благоевград, но за съжаление по пътя починал.
Тъй като на местопроизшествието при катастрофата няма никакъв спирачен път, се предполага, че още тогава младият мъж се е опитал да се самоубие.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com