София. Крадецът на 1,5 милиона от инкасо автомобил Георги Енев, добил публичност като Жоро Милионера, и към момента не говори.
„Аз съм убеден, че той е размислил за всичко, което е направил. Смятам, че човешкото е заработило в него”, каза министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов в „Директно: Карбовски” на Нова телевизия.
МВР шефът е убеден, че самият Енев ще съдейства и откраднатите 1,5 млн. лева да бъдат намерени. По думите му е възможно охранителят Георги Енев да има и съучастник. След като е открадната сумата, може да има друг човек, който да е помагал на Енев за укриване на парите, каза Цвенанов.
Що се отнася до предположението, че охранителят от инкасо автомобила е имал план с предаването си, министърът подчерта, че не може, след като излежи присъдата си спокойно да харчи тези средства.
Има политици, които са ползвали услугите на красавиците на Хамстера, стана ясно от думите на Цветанов. За голямо съжаление през годините е имало много хора, политици, които са се самозабравили и са си позволявали много неща, заяви той в отговор на въпрос за заловената група за трафик на хора и склоняване към проституция, ръководена от Антон Петров-Хамстера, „Мистър България” - Мирослав Йончев и Цветко Цветков.
Запитан за задържания близо 12 тона хашиш на стойност към 360 млн. в склад в софийското село Мировяне, вътрешният министър каза, че акцията е осъществена благодарение на много оперативна работа. Важното е да работи, добави министърът. По думите му хашишът ще бъде изгорен.
Работи се по разкриването на това кой запали пожара на Витоша, обяви още министърът. Той благодари на всички, които са участвали активно в гасенето.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com