ВСС отложи дебата за отстраняването на Гешев. Какво стана

Важно и очаквано с голям интерес заседание на Висшия съдебен съвет трябваше да се проведе този понеделник.
Съдебните кадровици щяха да решат дали да бъде предсрочно прекратен мандатът на главния прокурор Иван Гешев. Предложението е на министъра на правосъдието Надежда Йорданова. За отстраняване на Гешев са необходими поне 17 гласа, които да подкрепят предложението.
Заседанието обаче приключи без дебат. Оказа се, че ВАС е допуснал до ВСС искането на предишния правосъден министър Янаки Стоилов от юни миналата година за предсрочното освобождаване на Иван Гешев. С други думи исканията вече са две - на настоящия и предишния правосъден министър.
ВСС даде седемдневен срок за отстраняване на нередностите по предложението на професор Янаки Стоилов. Ако не бъдат отстранени в срок, ВСС ще остави предложението без разглеждане, предаде bTV.
На 4 май ще се проведе пленум на ВСС, който ще реши дали да допусне искането на проф. Стоилов до дебат.
Първата възможна дата за разглеждането на настоящия министър е 11 май.
Ранени са военни на НАТО в сблъсъци в Косово
Модернизацията на армията ни под заплаха ако няма бюд...
Напрежението в Северно Косово расте. Сълзотворен газ
Топ политолог за кабинета: Позорен старт!
Делян Добрев откровено - кой да напусне политиката за...
Мистерия със смъртта на адвокат Джингов. Първи подроб...
Костадинов отсече. Каза кой да бъде вкаран в затвора