Сергей става шеф и в ПЕС

Сергей става шеф и в ПЕС | StandartNews.com

София. Въпреки загубата на президентските избори резултатите и позицията на БСП са били оценени по достойнство в Партията на европейските социалисти (ПЕС) и Сергей Станишев ще получи висока ръководна позиция там.

Новината вече се коментира неофициално в централата на партията, научи "Стандарт". Точният пост ще стане ясен до дни, а тази вечер лидерът на БСП е с официална делегация в Брюксел, където се провежда Съвет на ПЕС. Европейските социалисти ще изберат правилата за свой кандидат за председател на ЕК за следващите европейски избори през 2014 г.

В момента пълноправни членове на ПЕС са 33 партии и 5 организации. Международният политически форум ще бъде открит от Пол Нируп Расмусен. В петък и събота шефовете на социалистите ще участват в дискусии за новото лидерство в Европа и социално-икономически дебати. Срещата е наречена "Прогресивен Конвент на Партията на европейските социалисти".


Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай