13-годишното момче, което се удави край Моста в Бургас вчера е преживяло огромна лична трагедия преди 8 години, пише Флагман.
Николай е син на Тодор Иванов, който на 11 юли 2012 година застреля с 3 куршума жена си Виолета навръх рождения й ден.
Флагман.бг проследи процеса срещу Тодор Иванов. Тогава той играеше ролята на жертва, ридаеше в съда и твърдеше, че съпругата му го съсипала психически – непрекъснато подавала жалби срещу него, почернила му живота и подложила на огромен стрес.
Защитната му теза обаче претърпя пълен крах и Тодор Иванов бе осъден на 23 години затвор, които и към момента изтърпява.
По делото имаше свидетелски показания, че след като изстрелял три куршума в тялото й той само казал: „Трябваше да го направя!“.
Впоследствие стана ясно, че месец преди да я застреля той я заплашвал, залепил нож за врата й, изсъсквайки в ухото й, че може да направи голяма глупост, ако тя не го допусне обратно в живота си. Виолета обаче останала непреклонна – не искала да има нищо общо с Тодор, който бил ужасен ревнивец, а освен това профуквал всичките си пари за хазарт.
Още докато течеше процеса стана ясно, че няма кой да гледа двете им деца. Братът пътувал по корабите, а майка й – възрастна, за се грижи за деца.
Тогава Николай и братчето му Боби са съответно на 5 и 4 години. Заради това Агенция за закрила на детето ги настанява в дома за деца „Ронкали“. Двете деца са били сред най-послушните в центъра, адаптирали са се бързо и се справяли много добре в училище, съобщиха за Флагман.бг възпитатели.
И Ники, и Боби тренирали футбол. Те са били част от най-социалния футболен проект – сформирането на отбор за деца с увреждания или такива без родители към школата на ПФК „Нефтохимик Бургас 1962“ АД. Тренирал ги Иван Дончев, който споделя, че бил очарован от Ники. Определи го за най-доброто момче в отбора.
Ники е момчето, което трогна кмета на Бургас Димитър Николов в навечерието на Коледа и заради него бе продължен проекта. При гласуването на Бюджет 2020 градоначалникът разказа как отишъл на среща в дом „Ронкали“, попитал едно от децата: „Какво искаш от Дядо Коледа“, а той казал единствено: „Искам нашата школа да продължи“. Кметът бе възхитен, че едно дете не мечтае за смартфони или скъпи играчки, а за нещо обикновено – правото да се почувства равно с връстниците си.
За съжаление Ники вече не е между живите, а обстоятелствата около смъртта му остават загадка.
Днес стана ясно, че Агенцията за закрила на детето е разпоредила пълна проверка, за да се установи как той е напуснал дома във Ветрен и се е озовал на плажа в Бургас.
Според неофициална информация Ники и братчето му Боби били пуснати от възпитател да излязат. Имало практика по-големите деца да се пускат по двойки навън. Двете момчета се разбрали с друго дете да се чакат на Новата поща и да отидат на плаж. Слезли с автобуса, отишли на Северния плаж, където прекарали няколко часа. Няма данни Ники да е скачал от Моста, по-вероятно е да се е удавил, след което морето да е изхвърлило тялото му край Морското казино.
Припомняме, че ситуацията вчера бе ужасяваща. Докато водолази издирваха 16-годишно момче, скочило от втория етаж на Моста, сякаш от нищото изплува тяло на детенце. Мнозина помислиха, че това е тийнейджърът, но единият и другият случай нямат нищо общо.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com