Шансът за близнаци най-голям след 35 г.

Шансът за близнаци най-голям след 35 г. | StandartNews.com

30 години е идеалната възраст за раждане. Шансът обаче да имате близнаци е по-голям след 35-ия рожден ден, твърдят експерти.

Жените на тези години обикновено имат стабилност с партньора и в кариерата, които са отлични предпоставки за създаване на семейство.

Ако имате дълга връзка, вероятно сте преминали през всички приключения и сте готови за най-голямото - семейството. Лошата новина е, че способността за зачеване е различна в началото и в края на 30-те г. Когато наближите четвъртото десетилетие, плодовитостта намалява. Специалистите съветват жените да не чакат твърде дълго и да забременеят около 30-те си години, особено ако искат повече от едно дете.

Предимствата на бременността на 30 г. са както финансови, така и практически в сравнение с майчинството при 20-годишните. Имали сте време да навлезете в работата, да изкарвате повече пари за прехраната на децата. В същото време сте достатъчно млади и енергични, за да се посветите на бебето и да издържите безсънните нощи.

Повечето експерти очертават границата за най-подходяща възраст за забременяване до 35-ата г. В началото на 30-те шансовете за зачеване започват да намаляват постепенно, което е основният недостатък на късната бременност. Най-голяма вероятност да родите близнаци има, ако забременеете между 35-ата и 39-ата г. Това се дължи на хормоналните промени в организма, заради които жената започва да отделя повече яйцеклетки, които могат да бъдат оплодени.

В същото време американски учени съветват да гъделичкате бебетата, за да проговорят по-бързо. Екип от университета "Пардю" в щата Индиана установил пряка връзка между чувството на допир при бебетата и умението им да научават.
От проведените опити станало ясно, че родителите, които леко гъделичкат своите рожби, докато им говорят, им помагат по-добре да идентифицират отделните думи в потока на речта. Това ги подтиквало да проговорят по-бързо. В опитите участвали 48 бебета на около 4-месечна възраст. Те били разделени на две групи и стояли в скутовете на родителите си. Пускали им записи с някои думи, които не означавали нищо, като например "добита". В същото време родителите леко докосвали коляното на младенеца. След това отново им пускали записи с произволни думи. Когато чуели словото "добита", те го отделяли от останалите. От многобройните експерименти било констатирано, че бебетата учат по-добре, когато успоредно с това са галени или допирани. Екипът се надява, че в бъдеще ще може да се установи как ще се развият речевите умения на бебето, като се анализират реакциите му при тестове на допир.

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай