Ренета тренирала 2 дни за убийството на шофьора

Обяви се за бременна и с психическо разтройство пред магистратите

Ренета тренирала 2 дни за убийството на шофьора | StandartNews.com

Козмес Джарони и Ренета Козарева остават в ареста. Това реши Варненският окръжен съд. Двамата, които се представляват от адвокатите Антон Жожев и Иван Томов, са обвинени в грабеж придружен с убийството на таксиметровия шофьор Васил Ашиков.

Двамата се опитаха да се измъкнат, обяви "Канал" 3. Адвокат Жожев пледира, че 26-годишният Козмес, който живее в Дългопол, а баща му е зимбабвиец, е с церебрална парализа и трудно си служи с дясната ръка, с която би трябвало да е нанесъл фатален удар с нож. Защитникът добави, че обвиняемият не е осъждан досега и поиска по-лека мярка.

Козмес се оплака от тормоз в килията. Бил там с още трима, които били комбина. Взели му цигарите, не му давали и да яде. 

Адвокатът на Ренета, която е от Свети Влас, Иван Томов обяви, че била бременна и страдала от биполярно разтройство, но не показа документи, които потвърждават това.  Тя признала пред него, че е взимала някакви кристали, вероятно амфетамини, преди убийството. 

Прокурорът обаче бле категоричен, че Ренета 2 дни се упражнявала с нож върху гума, за да изпълни плана на Козмес за убийство и обир. 

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Автор Спорт
Коментирай