Волейболистите взеха реванш от САЩ

Боян Йорданов най-резултатен от нашите за 3:2

Волейболистите взеха реванш от САЩ | StandartNews.com

Чикаго

Българският национален отбор по волейбол - мъже постигна третата си победа в група С на Световната лига, като надигра САЩ с 3:2 (12:25, 25:16, 25:20, 12:25, 15:13) в Чикаго. Това бе втори мач между двата отбора, ден по-рано домакините спечелиха с 3:0.
САЩ и България водят в класирането с по 3 победи и една загуба, пред Испания - 1/2 и Финландия - 0/3.

Американците започнаха силно мача и бързо затвориха първия гейм на 12. Българите, които са тук с обновен състав, също бързо постигнаха обрат. Те спечелиха следващите два гейма на 16 и 20, при много силна игра на капитана Андрей Жеков и най-резултатния Боян Йорданов (19 точки). В четвъртата част американският треньор направи сполучлив ход със смяната на Хансен. Включилият се Лой Бол освежи отбора и домакините за втори път спечелиха гейм на 12. В тайбрека нашите бяха по-концентрирани. Особено в края, когато домакините водеха с 13:11, но четири последователни точки донесоха победа за България. За най-голяма радост на стотиците наши сънародници, живеещи в САЩ, които подкрепяха отбора от трибуните с изключителен ентусиазъм.
"Поздравявам момчетата. Те показаха смелост и затова победихме. Щастлив съм, че направихме горди, че са българи много наши сънародници, които са далеч от дома", каза треньорът Мартин Стоев.
Следващите две срещи на нашия отбор са срещу Испания, като гости на 27 и 29 юни.