Радост за България! Юношите във волейбола пети в света

Играха на световното с Аржентина

Радост за България! Юношите във волейбола пети в света | StandartNews.com

Юношестите  на националният отбор по волебол за юноши до 19 години завърши пети на Световното първенство в Сан Хуан, Аржентина. Те се  наложиха над Белгия с 3:1 (25:23, 21:25, 25:9, 25:22).

Българският отбор започна в състав: Александър Николов, Кристиян Андреев, Кристиан Титрийски, Симеон Николов, Александър Кандев, Костадин Козелов и либеро Константин Чипев.

Тимът на треньора Мирослав Живков успя да спечели оспорвана първа част, като при 23:23 направи две поледни точки.

Отборът на Белгия се реваншира във втория гейм, в който се наложи с 25:21.

В третата част България не остави шанс на съперника си, като му позволи да реализира само 9 точки.

Далеч по-оспорвана бе четвъртата част, в която България повече с 23:22 и успя да направи последните две точки в мача.

Тимът на България бе по-добър във всички елементи от играта - атака, блокада, защита, като направи и 7 аса от сервис срещу само един на съперника.

Най-резултатен за родния тим бе Кристиан Титрийски с 19 точки, а Костадин Козелов остана със 17.