Емоция от "Анфийлд"! Ливърпул гледа към финала за КЕШ

Червените победиха с 2:0 Виляреал

Емоция от "Анфийлд"! Ливърпул гледа към финала за КЕШ | StandartNews.com

Както се очакваше, Ливърпул направи важна крачка към класиране на финала в Шампионската лига. Най-големият английски тим и може би най-силният отбор в света в момента победи Виляреал с 2:0 в първа полуфинална среща на "Анфийлд".

Ливърпул мачкаше от първата до последната минута испанците, които се бяха прибрали в глуха защита, за да затрудняват максимално домакините.

През първата част Виляреал издържа с доста късмет,имаше и греда на Тиаго но след почивката логичното се случи.

Огромната класа на Ливърпул помогна да се реши и този ребус, с два гола само за две минути - автогол на гостите след удар на Хендерсън и попадение на Мане.

Така тимът на Юрген Клоп си осигури надеждна преднина преди реванша във вторник, която с оглед възможностите на отбора е логично да бъде задържана и след втория мач.