"Барса" поведе в Испания след бой над "Райо"

"Барса" поведе в Испания след бой над "Райо" | StandartNews.com

"Барселона" се завърна на върха в Примера дивисион след успех с 6:1 над "Райо Валекано" в двубоя от 26-ия кръг на испанското първенство. Вчера "Реал" Мадрид загуби от "Атлетик" Билбао, а след победата днес каталунците вече са лидер във временното класиране с точка преднина пред "белия балет".

На "Камп Ноу" днес головото шоу откри Луис Суарес в 6-ата минута, като това бе единственото попадение преди почивката.

Малко след подновяването на играта, в 49-ата минута, Жерар Пике удвои, а в 55-ата минута гостите остана с човек по-малко на терена след като Тито бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон. Той задържа в наказателното поле Суарес, а каталунците получиха и право да изпълнят дузпа. Лео Меси застана зад топката би, а Кристиан Алварес спаси. Главният съдия обаче назначи пребиване на 11-метровия наказателен удар, тъй като стражът на гостите напусна гол линията твърде рано. При втория опит аржентинският нападател не сбърка.

Последваха още два гола на Меси (63' и 68'). Даниел Алвеш пък бе изгонен с директен червен картон в 80-ата минута, тъй като фаулира в наказателното поле останалия очи в очи с Клаудио Браво - Буено. Именно потърпевшият реализира от бялата точка.

Крайното 6:1 оформи Суарес с попадение дошло в първата минута на даденото от съдията продължение.

Така, "Барса" е на първо място в таблицата с 62 точки, на една пред "Реал". "Райо" е на 11-а позиция с 29 точки.