Английският посланик помага на българския крикет за деца с увреждания

Английският посланик помага на българския крикет за деца с увреждания | StandartNews.com

София. Английският посланик в България Н.Пр. Джонатан Алън помага на българския крикет за деца с увреждания и събра 1500 лева за пътуването на най-добрите от тях за турнир в Манчестър, съобщават от disabledsportsbg.com (www.disabledsportsbg.com).

На тържеството по случай 40-тия си рожден ден в резиденцията на посолството на Великобритания той организира демонстративна среща по крикет на маса. Състезателите бяха от Медицинския център „Деца с проблеми в развитието" в Студентски град. Там преди две години пакистанецът Саиф Рехман сформира първия отбор за деца със специални нужди. Н.пр. Алън се включи в мача заедно с дъщеричката си, а след края му награди всички участници с медали.
- Благодаря на президента на Юнайтед крикет клуб Саиф Рехман, че дойде с децата и стана част от празника ми, - каза негово превъзходителство Джонатан Алън. - Политиката на посолството ни е да помагаме на възможно най-много деца в нужда, без значение дали са с увреждане или със социален проблем. Надявам се да направим крикета още по-популярен в България и да го развиваме и занапред.

Гостите на н.пр. Джонатан Алън събраха за отборите по крикет на маса и крикет за незрящи 1500 лева. С тази сума децата със специални нужди ще пътуват в края на септември за Англия. В началото на август пък българският национален отбор по крикет за незрящи ще се състезава на Острова и ще играе демонстративен мач в Манчестър. От Юнайтед крикет клуб апелират за финансова подкрепа към частни фирми и организации, за да осъществят пътуването си. Много от децата и незрящите са били извън България, но само за да се лекуват. Участието на турнирите в Манчестър ще е първото им излизане зад граница заради спорт.

Адаптираната версия на популярния във Великобритания спорт стъпи у нас благодарение на пакистанеца Саиф Рехман, президент на Юнайтед крикет клуб. Днес крикетът на маса помага на 250 деца с увреждания от осем града да се интегрират в обществото. Състезателите са с детска церебрална парализа, ментални и физически проблеми, а крикетът им дава шанс да се срещат с връстници, да се забавляват и едновременно с това е отличен начин за лечение на заболяванията им.

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай