Градът на липите тровен 5 пъти за месец

Стара Загора. От началото на месец ноември съдържанието на азотен диоксид във възуха на Стара Загора е било над допустимите норми от 200 мг/куб. м в пет различни дни или общо 19 часа. Това съобщи шефката на старозагорската  РИОСВ Загора Пенка Начева в понеделник.

И днес рано сутринта, в 6 и 7 часа, автоматичнта измервателната станция в парк "Зеления клин" е отчела превишение на пределно допустимите концентрации на азотни оксиди. Според експертите източниците на замърсяването отново били автомобилният транспорт и битовото отопление. Причината пък били инверсионните процеси в атмосферата, които задържали вредните газове в ниските слоеве на атмосферата.

Според шефката на екоинспекцията Стара Загора не била единствения град, който е жертва на природните аномалии в атмосферата. Подобни обгазявания били регистрирани и в София и в Пловдив.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай