Волейболистките с втора загуба в Баку

Волейболистките с втора загуба в Баку | StandartNews.com

Българските волейболистки записаха втора загуба на европейските игри в Баку. След като в първия си мач от игрите момичетата на Драган Нешич паднаха драматично от Германия с 2:3 при 3 мачбола днес те бяха победени от Сърбия с 0:3 (-25, -12, -18). Така с една победа над Русия с 3:0 и общо четири точки волейболистките ни са на четвърто място в групата В.

Мачът започна перфектно за българките, които набързо достигнаха до 24:20. Разконцентриране в редиците на волейболиските ни позволи на Сърбия да спаси 4 геймбола и да затвори гейма с 25:27.

В следващите 2 гейма Плавите играха на много по-добро ниво и закономерно спечелиха мача с 3:0. Най-резултатна за българския тим за пореден път бе Христина Русева с 11 т, а Елица Василева завърши със 7. В друга среща от групата ни Германия победи Холандия с 3:0. Довечера играят Русия - Хърватия.