Волейболистките ни записаха впечатляваща победа над Русия в Баку

Волейболистките ни записаха впечатляваща победа над Русия в Баку | StandartNews.com

Българските волейболистки записаха впечатляваща победа над Русия с 3:0 (25:16, 25:22, 25:22) във втория си мач от група Б на първите европейски игри в Баку. В Кристалната зала момичетата на Драган Нешич взеха за норматив първия гейм, като допуснаха само 16 т. Във втория рускините дръпнаха и водеха до 19:18. Българките обаче изравниха и поведоха с 20:19 с важна точка на Елица Василева. До края се игра точка за точка и националките ни взеха гейма на 22. Третият гейм го започнахме ударно и за отрицателно време поведохме с 18:4. Допуснахме отпускане в което резултата стана 22:20, но вкрайна сметка логиката възтържествува и националките ни записаха първа победа в Баку. В първия мач от групата си националките ни паднаха драматично от Германия с 2:3.