Измъчена победа за България над Египет

Измъчена победа за България над Египет | StandartNews.com

Волейболните ни национали се наложиха с цената на много усилия над Египет с 3:2 гейма в четвъртия си мач от Световното първенство в Полша. Срещата нямаше значение за по-нататъшното класиране на отбора ни, но момчетата на Пламен Константинов демонстрираха разочароваща игра, особено в третия и четвъртия гейм, когато Египет обърна за 2:2. След днешната среща Египет спечели първа точка в Полша, а България взима две точки.

В първия гейм българите спечелиха с 25:22, а във втория с 26:24 точки. Третият гейм бе за Египет при 25:23 точки, както и четвъртият при 25:20. В тайбрека волейнационалите ни спечелиха с 15:11 точки. Така активът на представителния ни отбор на Световното вече е три победи и една загуба.

В днешната среща селекционерът Пламен Костантинов избра да започне със състав: Андрей Жеков, Светослав Гоцев, Данаил Милушев, Мирослав Градинаров, Теодор Тодоров и Тодор Алексиев, либеро - Теодор Салпаров.