Белгия измъчи волейболистите ни в Баку

Белгия измъчи волейболистите ни в Баку | StandartNews.com

Българските волейболисти победиха трудно Белгия с 3:2 (16, -23, 20, -23, 11) на старта на Първите европейски олимпийски игри в Баку. Двубоят бе от група "В" и събра над 2500 зрители в Кристалната зала на столицата на Азербайджан.

Днешният мач започна с леко предимство за белгийците, които поведоха с 4:2. Българите се "събудиха" и до края на гейма не дадоха шанс на Белгия да ги настигне в резултата. Във втория гейм водихме до 19:19, а после и с 22:20. Белгийците се възползваха максимално от грешки в българския тим и спечелиха гейма на 23. В третия гейм България отново игра на висота и го спечели с 25:20. И когато всички очакваха, че четвъртата част ще е последната в мача белгийците играха на върха на възможностите си и докараха нещата до тай-брек след 25:23. В решителния пети гейм поведохме с 8:5. Белгия изравни при 10:10. От тук до края нашите играха както сме свикнали да ги виждаме и взеха тай-брека с 15:11, а с това и мача с 3:2.

Най-резултатен за България бе диагоналът Жани Желзяков с 27 точки ( 3 аса, 1 блок и 29% в атака). Николай Николов добави 20 т ( 2 аса, 5 блока), а Розалин Пенчев прибави към общия актив 14 т (1 ас, 1 блок и 26% в атака). Топ-реализатор за Белгия бе Йолан Кокс с 21 точки (4 аса и 18% в атака).

Поради контузия за българите участие не можа да вземе Тодор Алексиев.

В другия мач от нашата група Словакия победи Италиая с 3:1. На 16-и юни от 18,00 ч (бъл. вр) играем с Италия.