Звезди събраха 20 хиляди за деца сираци

Бойко се раздели с футболен екип, Астор - с магическото си наметало за SOS селищата

София. Премиерът Бойко Борисов се раздели с футболния си екип от ФК "Банкя", кметът на София Йорданка Фандъкова - с любимата си чаша за кафе, Астор даде магическото си наметало с 40-годишна история.

Едни от най-успелите спортисти, политици и хора на изкуството събраха 20 000 лева, като дариха свои любими вещи за  кампанията SOS детски селища.  Две седмици те бяха изложени във витрините на The Mall, организатор на акцията. Така всеки, който искаше, можеше да се сдобие  с част от родопската носия на Валя Балканска, с първите професионални шпайкове на Ивет Лалова, изработени в САЩ специално за нея, или с тениската, с която Матей Казийски игра, когато България победи Германия във волейболния мач във Франкфурт на 27 май тази година.

Най-големите дарения бяха направени от български и някои международни компании. За настроението на гостите и децата се погрижиха, също безплатно, Рафи, Криста и Вики от "Мастило".

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай