Никога не сме обсъждали парите от ЕК да са за оградата по границата

Никога не сме обсъждали парите от ЕК да са за оградата по границата | StandartNews.com

Никога не сме обсъждали въпроса средствата от Европейската комисия да са за изграждане на миграционни центрове и за доизграждане на оградата по границата. Това заяви във Велико Търново министърът на отбраната Николай Ненчев по повод осигурените от ЕК 160 млн. евро за охраняване на българската граница, съобщава "Дарик".

Тези средства са насочени за логистика, за закупуване на техника и за личния състав. Министърът уточни, че първо се чака транш от 108 млн. евро, а след това и второ плащане. Той съобщи още, че е имало идея да се увеличи числеността на европейската гранична агенция ФРОНТЕКС по нашата граница, но тепърва ще се решава и този въпрос.

Министърът и началникът на отбраната генерал Константин Попов присъстваха на откриването Десетото издание на Международния фестивал на военните духови оркестри днес във Велико Търново.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай