Гергана Паси стана дигитален шампион

Брюксел. Гергана Паси беше излъчена от кабинета "Борисов" за дигитален шампион на България. Това стана, след като председателят на Европейската комисия Жозе Мануел Барозу и Нели Крус, комисар за цифровите технологии, приканиха държавите членки на ЕС да определят свой дигитален шампион. Номинираният трябва да е "динамична и изтъкната личност", способна да съсредоточи вниманието на медиите върху революционното значение на информационните технологии в съвременния свят, съобщиха вчера от неправителствената организация ПанЕвропа-България, чийто президент е Паси.

Номинацията й е заради приноса й в налагането на универсални зарядни устройства в ЕС. По-късно Европейската комисия въведе споразумението, доброволно направено от мобилните компании, да произвеждат универсални зарядни устройства с микро USB връзки. А наскоро Гергана и Соломон Паси обявиха целта си - до края на 2012 г. на 3000 места в България да има безплатен безжичен интернет.

Вчера Паси, която бе министър по европейските въпроси в кабинета "Станишев", беше приета в Брюксел от Нели Крус. На срещата присъстваха и 26-те представители на останалите страни членки.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай