Политика

Ексминистър Гайдарски: В парламента има дебили, но няма идиоти

Ексминистър Гайдарски: В парламента има дебили, но няма идиоти

София. Потресаващи наблюдения за психическото състояние на депутатите направи бившият министър на здравеопазването Радослав Гайдарски по ТВ7.

В интервю миналата седмица Гайдарски припомни, че според психиатри около 10% от хората имат психични отклонения. Репортер обаче побързал да пресметне, че парламента има 20 луди. "Никога не съм казвал, че в парламента има 20 луди. Въпросът беше за здравето на нацията. Според статистиката 8-10% от хората имат психични отклонения. Това не означава, че са луди", обясни Гайдарски. После той уточни, че по класификациите на психиатрите първата фаза на психичните отклонения е фазата дебил, а най-тежката - идиотите. 

Според бившия министър дeбилите успяват да се впишат в живота, защото са много упорити. Следващата фаза са имбицилите и накрая са идиотите, каза проф Гайдарски.

Според него в народното събрание има хора, които са дебили по отношение на психическото им състояние. Тъй като аза тях е характерна упоритостта, те могат да стигнат в парламентарната йерархия даже до водач на група. Не вярвам обаче дебил да стигне до председател на парламента, уточни Гайдарски.


Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай