Море от пари за победителя в Катар. Историческа награда

Освен титлата „световен шампион”, първенецът ще прибере и огромна сума пари

Море от пари за победителя в Катар. Историческа награда | StandartNews.com

Море от пари чака новия световен шампион по футбол. Мондиалът в Катар навлиза в последната си седмица. В неделя е финалът на надпреварата, а за най-ценния футболен трофей ще се бори някой от четирите тима, които вече си осигуриха място на полуфиналите: Аржентина, Хърватия, Мароко и Франция.

Освен титлата „световен шампион”, първенецът ще прибере и огромна сума пари.

Разбира се, финансова награда има за всеки един от всички 32 отбора, заради класирането си на финалите. Сумата за победителя обаче, е доста внушаваща, предаде Гонг.бг.

Победителят в Катар ще прибере цели 42 млн. долара. Отборът останал на второ място 30 млн. долара, а третият и четвъртият в крайното класиране, съответно 27 и 25 млн. долара.

За отборите от 5 до 8 място – 17 млн. долара за всеки един от тях, от 9 до 16 – 13 млн. долара, от 17 до 32 място – по 9 млн. долара.

Още преди да започнат финалите в Катар, от ФИФА разпределиха 1,5 млн. долара за всички 32 тима.

Общият награден фонд за Световното в Катар е 440 млн. долара. Преди четири години в Русия той бе 400, а тогава световният шампион Франция прибра сумата от 38 млн.