„Левски“ спечели и третото Вечно дерби на волейбол при жените

„Левски“ спечели и третото Вечно дерби на волейбол при жените | StandartNews.com

София. ВК „Левски" спечели „вечно дерби" номер 3 през този сезон, след като надигра ЦСКА с 3:1 (25:23, 14:25, 23:25, 22:25) в среща от 14-ия кръг на женския волейболен шампионат, информира официалната страница на БФВолейбо. Така „сините" се измъкнаха от негостоприемната зала „Васил Симов" с всички три точки, за разлика от прекия им конкурент за титлата „Марица" (Пловдив), който в миналия кръг спечели визитата си на „червените" с 3:2 и 17:15 в петия гейм.

Момичетата на Радослав Бакърджиев остават лидери в класирането с 39 точки и 4-и повече от пловдивчанки, които в друга среща от днес надиграха „Славия" (София) с 3:0. „Армейките" пък, които до този двубой нямаха спечелен гейм във „вечното дерби" през този сезон, въпреки загубата запазват 3-а си позция с 22 точки и 4 повече от ВК „Казанлък". Момичетата на Юлия Иванова имат и мач повече от „розите", които днес победиха като гост ВК „Сливен" с 3:0.

Най-резултатна състезателка на игрището стана Ралина Дошкова от ЦСКА с 24 точки, а съотборничката и Силвия Кьосева добави 13. За „Левски" с 22 точки завърши Ваня Върбанова, а Мирослава Паскова реализира 20.