България падна от Сърбия в Световната Лига

България падна от Сърбия в Световната Лига | StandartNews.com

София. Националният отбор по волейбол загуби от Сърбия с 0:3 (26:28, 18:25, 13:25) в третия си мач в Световната лига.

Според коментатори това е най-слабиятмач на националите от началото на турнира.

В момента България заема последното място в група В самo с една спечелена точка.

Сърбите категорично надиграха своя съперник и спечелиха третата си победа от три мача в Световната лига. Те водят във временното класиране с осем точки, следвани от САЩ със седем точки и Русия с две.

Двубоят започна равностойно, а след две единични блокади на Виктор Йосифов домакините поведоха с 6:4. Разликата се запази при първата техническа пауза, но Сърбия успя да обърне резултата и да вземе три точки аванс при втората почивка.

Последваха три точки в актива на домакините за 16:16, но гостите също отговориха с три поредни точки за 19:16. Европейският шампион за 2011 г. стигна до два геймбола при 24:22. Българите успяха да се задържат в гейма благодарение на Виктор Йосифов и Тодор Алексиев, но в крайна сметка при петата си възможност сърбите спечелиха първата част.

И вторият гейм започна равностойно до първата техническа пауза, но постепенно сръбските волейболисти започнаха да отварят разлика. Те спечелиха 13 от първите 23 точки, а при второто прекъсване авансът им достигна пет точки - 16:11.

Два добри сервиса на Йосифов запазиха надеждите на България живи при 18:20, но Сърбия бързо си върна контрола върху резултата. Гостите спечелиха следващите седем точки, за да вземат и втория гейма на мача.

Третият гейм тръгна лошо за българите от самото начало. Сърбите поведоха с три точки при първото техническо прекъсване. Разликата се запази до 10:13, но три последователни дадоха шест преднина на гостите при втората пауза.

До края на двубоя сръбските волейболисти дадоха едва три точки на своя съперник и заслужено записаха чиста победа в София.

Цветан Соколов беше най-резултатен за България с десет точки, Тодор Алексиев добави девет, а Виктор Йосифов записа девет, от които четири блокади и два аса. За Сърбия Александър Анастасиевич отбеляза 15 точки.

Втората среща между двата отбора е в неделя от 20.00 часа в зала "Арена Армеец".