Четвъртък,

Гришо стигна без грижа II кръг в Мадрид

От: Администратор -
8050

Мадрид. Григор Димитров започна с бърза победа участието си на Mutua Madrid Open (Мастърс 1000). Гришо срази Пабло Карено Буста (Исп) с 6:2, 6:4. Испанецът, който е №62 в световната ранглиста, направи пробив в първия сет, но с това само ядоса Димитров. Българският ас в тениса взе 4 поредни гейма и смълча трибуните на Централния корт, а по-късно и сета с 6:2. Вторият сет започна с размяна на геймове, като всеки си взимаше подаването до 5:4 за Димитров. В решителният гейм Гришо направи пробив и с това взе сета с 6:4, а и мача за 70 минути. Българският №1 вече има 21 победи за АТР през сезона.

За Григор това е втора поредна победа над Буста от два мача играни досега. Във втория кръг Димитров ще играе със световния №164 Мариуш Копил (Рум), който вчера победи Марсел Гранойерс (Исп) с 6:3, 6:4. С класирането си за II кръг Димитров си осигури 45 т за световната ранглиста, но в Мадрид има да защитава 90.