Египтянин и иракчанин обраха момче в МОЛ

Египтянин и иракчанин обраха момче в МОЛ | StandartNews.com

София. Египтянин и иракчанин обраха 14-годишно момче в столичен МОЛ. Двамата са арестувани след бърза реакция на криминалисти от сектор "Грабежи" на СДВР.

В сряда бащата на потърпевшото момче съобщил в полицията, че предния ден синът му се разделил със скъпоструващ iPOD. Двама младежи го заплашили пред киното в МОЛ-а и отмъкнали скъпата вещ.

Докато обяснявало как точно се случил инцидентът, изведнъж детето се притеснило и разтреперило – оказало се, че наблизо се разхождат извършителите на грабежа, вероятно за да търсят нови потенциални жертви. Полицаите реагирали светкавично и ги задържали.

Откраднатата вещ бил иззета от заложна къща в центъра на столицата. Тя била пласирана от бандитите веднага след грабежа. Младежите били доведени в столичната дирекция и задържани с полицейска мярка за 24 часа.

18-годишният А.О. и иракчанинът С.А. са привлечени в качеството на обвиняеми за престъпление по чл. 198 от НК. На двамата била наложена мярка за неотклонение „подписка”. Единият от задържаните – египтянинът А.О., който имал българско гражданство, е регистриран многократно за притежание на дрога, кражби, противозаконно отнемане на МПС, нанасяне на средна телесна повреда. Съучастникът му е със статут на постоянно пребиваващ в страната, установила проверката.


Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай